W ten wigilijny dzień zaśnieżony, kiedy w kościele biją dzwony, przyjmijcie życzenia pełne radości, a w Nowym Roku szczęścia, zdrowia i pomyślności!

Gdy przyjdą Święta w srebrnej bieli, gdy Stary Rok w Nowy się zamieni, przyjmijcie gorące życzenia niech się spełnią Wasze wszystkie marzenia!

W ten wigilijny dzień zaśnieżony, kiedy w kościele biją dzwony, przyjmijcie życzenia pełne radości, a w Nowym Roku szczęścia, zdrowia i pomyślności!

Biały śnieżek prószy, marzną nam dziś uszy, znak, że Święta się zbliżają wszystkim wokół radość dają, więc nie smućmy dłużej się uśmiech nieśmy w każdy dzień.

Gdy gwiazdki świecą na niebie, Mikołaj leci do Ciebie, by dać Ci pięknie prezenty i przesłać uśmiech swój święty.

Boże Narodzenie to cudowny czas. Wszyscy już czekają na choinki blask. Na jej świeży zapach i kolorów moc. Na tę pierwszą gwiazdką w wigilijną noc.

Każdy już czym prędzej bieży, by dołączyć do pasterzy. I ja spieszę z życzeniami, bo nie mogę być tam z wami. Zdrowia, szczęścia, pomyślności i niech dobroć wśród Was gości. I niech Boga wielka moc na Was spłynie w Świętą Noc.

To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia życzy ...

Merry Christmas... Christmas Merry... były sobie renifery, miały bardzo śmieszne minki, bo urwały się z choinki i znalazły ciepły kąt, by Ci życzyć Happy świąt!

Gdy pierwsza gwiazdka na niebo wyleci, Gdy Mikołaj wsunie się do komina. Pamiętaj, że jest na świecie ktoś, kto nigdy o Tobie nie zapomina. Wesołych Świąt

Trochę śniegu, trochę mrozu,
pełnego prezentów Mikołaja powozu,
poza tym dużo zdrowia
i aby po Sylwestrze nie bolała głowa.

Pachnącej lasem choinki, na stole wódki i szynki, wesołych kolędników, podarków bez liku, seksu na śniegu, mniej życia w biegu! Dużego Bałwana i zabawy do rana.

Tysiąca choinek w lesie, prezentów ile Mikołaj uniesie, bałwana ze śniegu i mniej życia w biegu, oraz tyle radości ile karp ma ości.

Już Mikołaj grzeje sanie.
Czego pragniesz niech się stanie.
Każde z marzeń skrytych w głębi
Święty Dziadek może spełnić.

Śniegu po nerki
Wesołej pasterki
Prezentów moc
Seksu co noc
Pysznego bigosu
Gwiazdki z kosmosu
I udanego wskoku
do nowego roku!

Do nieba choinki,
wódki trzy skrzynki,
prezentów kupę,
rózgi na dupę,
zajebistego wskoku do nowego roku,
a po sylwestrowym balu dużo
imprez, seksu, szmalu!

Mikołaja z długą brodą,
gości z procentową wodą,
kobiety gorącej w prezencie,
prostej drogi na zakręcie.

Renifer Rudolf już grzeje kopyta,
Mikołaj w pośpiechu prezenty chwyta.
Niech wszystkie smutki wnet pójdą w kąt!
Ja dziś Ci życzę WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Dużo śniegu, smacznej rybki,
lekkiej i niegroźnej chrypki,
uśmiechu od ucha do ucha
i pogody ducha
w nadchodzące święta życzy…

Stu choinek w lesie, prezentów ile Mikołaj uniesie, bałwana ze śniegu i mniej życia w biegu oraz tyle radości, co ryba ma ości

Definicja

Przysłowia to tzw. złote myśli przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie, które w metaforyczny sposób wyrażają pewne prawdy ogólne o życiu codziennym, historii i kulturze, są one zwykle charakterystyczne dla danego kraju bądź regionu. Nauka o przysłowiach to przysłowioznawstwo. Każde przysłowie niesie ze sobą jakieś przesłanie oraz sens moralny, o którym człowiek powinien pamiętać.

Historia

Przysłowia zostały wprowadzone do języka polskiego przez Andrzeja Maksymiliana Fredro. Dawno temu przysłowia były określane jako przypowieści bądź porzekadła. Pierwszym odnotowanym zbiorem Przysów polskich „Proverbiorum Polonicorum” Salomona Rysińskiego.